گرامی داشت از نهمین سالگرد وفات امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد بنیان گذار حکومت امارت اسلامی در هرات

هرات از نهمین سالگرد وفات امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد امروز با حضور داشت مقام ولایت هرات، رئیس اطلاعات و فرهنگ، مسوولان ادارات دولتی و خصوصی، فرهنگیان، عالمان دین، مجاهدین، تاجران ملی و شماری از نیروهای امارت اسلامی بزرگداشت به عمل آمد. مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات می گوید که این […]

هرات

از نهمین سالگرد وفات امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد امروز با حضور داشت مقام ولایت هرات، رئیس اطلاعات و فرهنگ، مسوولان ادارات دولتی و خصوصی، فرهنگیان، عالمان دین، مجاهدین، تاجران ملی و شماری از نیروهای امارت اسلامی بزرگداشت به عمل آمد.
مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات می گوید که این برنامه به هدف شناسایی و معرفی شخصیت امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد به ملت شریف هرات راه اندازی شده است.
آقای حقانی در مورد شخصیت امیرالمومنین می گوید که او با یک استراتیژي خاصی توانست کشور از جنگ داخلی و تجزیه نجات دهد. امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد رهبر امارت اسلامی به هدف از بین بردن فساد و از بین بردن حکومت های خود مختار در کشور به روی قدرت آمد و ۹۵ در صد کنترول کشور را بدست گرفت.
آقای حقانی می گوید امارت اسلامی بعد از ۲۰ سال با پیام صلح خواهی وارد شهرها شد و اما امریکا در این مدت به هدف قتل و کشتار، دزدی معادن و بمبارد مان وارد کشور شد و سرانجام با سرنگونی و خجالت از کشور بیرون شد.
با این حال مولانا شیخ الاسلام نوراحمد اسلام جار والی هرات می گوید که امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد الگوی برای تمام ملت مسلمان افغانستان است.
آقای اسلام جار می گوید که امیر المومنین مجاهد زمانی در کشور حاکم شد که اوضاع کشور وخیم و در بیشتر قسمت های کشور حکومت های خود مختاری ایجاد شده بود امیرالمومنین توانست حکومت با قدرت اسلامی را سر پا کند و افغانستان را از تجزیه نجات دهد.
از سوی هم عزیز الرحمان مهاجر رئیس اداره امر به معروف و نهی از منکر هرات می گوید که هرکس خدمت به دین خدا کند خداوند او را نصرت می دهد و وقتی خداوند کسی را نصرت بدهد هیچ ابر قدرتی در جهان او را شکست داده نمی تواند.
از سوی هم حیات الله مهاجر فراهی شاروال هرات می گوید که پیروزی امارت اسلامی افغانستان به نصرت خداوند و سعی تلاش مردم افغانستان بوده است.
سخنران دیگر این محفل پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات هم در باب شخصیت امیر المومنین ملا محمد عمر مجاهد سخن گفته و آقای مجاهد را رهبر جوانمرد شجاع خواند که تا آخرین لحظه عمر در کشور رهبری کرد.
گفتنی است که ملا محمد عمر مجاهد اولین رهبر امارت اسلامی ۹ سال پیش به اثر مریضی دار فانی را وداع گفت و به ابدیت پیوست.