سفر و زیر ارشاد حج و اوقاف ا.ا.ا به ولایت فراه!

  ۱۴۰۱/۱/۶ باختر فراه الحاج شیخ نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد حج و اوقاف ا.ا.ا از مرکز کشور به ولایت فراه تشریف آورده و در نشستی با علمای جدید و برخی از مسئولین اداره محلی این ولایت دیدار نمود. در دیداری که علمای روحانی و جید ولایت فراه در صالون جلساتی مقام ولایت فراه با وزیر […]

 

۱۴۰۱/۱/۶
باختر فراه

الحاج شیخ نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد حج و اوقاف ا.ا.ا از مرکز کشور به ولایت فراه تشریف آورده و در نشستی با علمای جدید و برخی از مسئولین اداره محلی این ولایت دیدار نمود.

در دیداری که علمای روحانی و جید ولایت فراه در صالون جلساتی مقام ولایت فراه با وزیر ارشاد حج و اوقاف ا.ا.ا داشت، در نخست شیخ الحدیث والتفسیر مفتی عبدالقوی به نمایندگی از علمای این ولایت سخنرانی کرده و ضمن حمایت علمای فراه از ا.ا مشکلات موجود این ولایت را در زمینه افزایش پرسونل اداره ارشاد حج، سهم‌ بیشتر حجاج فراه در تناسب به نفوس این ولایت و موضوعات ملی دیگر چون توجه به اعمار بند بخش آباد و بلند بردن عواید بندر تجارتی مرز میل ۷۸ بحث نمود.
در مقابل، وزیر ارشاد حج و اوقاف کشور به علمای جید این ولایت و حاضرین جلسه خوش آمدید گفته و افزود: اتحاد علمای امروزی از برکت حاکمیت ناظم امارت اسلامی است.
وی دلیل آمدنش را از مرکز به فراه، شنیدن مشکلات علما، پیشنهادات و توجه به رفع مشکلات در اداره ارشاد حج و اوقاف عنوان کرد.
آقای وزیر علاوه کرد که امارت اسلامی افغانستان متعهد است تا شریعت اسلامی را در کشور جاری سازد، در استقلالیت و تمامی عرضی این ملک نهایت تلاش نماید و در آبادانی کشور نیز گام‌های عملی بردارد.
وی ضمن وعده سپردن به توجه پیشنهادات علمای این ولایت، گفت که رهبری وزارت ارشاد حج مصمم است تا نظر به فرمان رهبر ا.ا، آنعده از علما را در مساجد ولایات استخدام نماید که عالم جید باشد، توانایی بر قرائت درست داشته باشد، لهجه فصیح، پیشینه خوب، آگاهی به زبان‌های ملی، آشنایی به زبان‌ محل امامت خویش، پایبند به اوقات نماز، در موافقه با مردمان محل و پایبند با فرامین امارت اسلامی اسلامی باشد.
جناب وزیر در آخر جلسه نیز وعده سپرد که پیشنهادات و خواست‌های علمای این ولایت را به سمع رهبری امارت اسلامی در مرکز می‌رساند.