سفر وزیر معارف  به ولایت سرپل و تأکید بر تسریع خدمات و بهبود وضعیت معارف این ولایت.

  شیخ نورالله «منیر»، وزیر معارف کشور طی سفر رسمي وارد ولایت سرپل گردید.   مفتی عمیر سرپلی رئیس اطلاعات و فرهنگ سرپل به آژانس خبری باختر می گوید: روز چهارشنبه، ۱۱حوت شیخ نورالله «منیر» وزیر معارف کشور وارد سرپل شده و طی نشست خبری، با والی و معاون مقام ولایت، رئیس و اعضای معارف، […]

 

شیخ نورالله «منیر»، وزیر معارف کشور طی سفر رسمي وارد ولایت سرپل گردید.

 

مفتی عمیر سرپلی رئیس اطلاعات و فرهنگ سرپل به آژانس خبری باختر می گوید: روز چهارشنبه، ۱۱حوت شیخ نورالله «منیر» وزیر معارف کشور وارد سرپل شده و طی نشست خبری، با والی و معاون مقام ولایت، رئیس و اعضای معارف، رؤسای ادارات، مسئوولین حکومتی، منسوبین امنیتی، علما و باشندگان سرپل صحبت کرد.

 

به گفته‌ی او، هدف از سفر وزیر معارف به ولایت سرپل، بررسی وضعیت معارف، ایجاد توازن و تعادل در تشکیلات و رسیدگی به مشکلات منسوبین معارف عنوان شده است. و وعده‌ی هر نوع کمک و همکاری را در جهت بهبود وضعیت معارف را داده است.

 

وزیر معارف گفت: برخلاف تبلیغاتی که می‌گویند مکاتب عصری را می‌بندند و به دختران اجازهٔ رفتن به مکتب را نمی‌دهند؛ ما کوشش می‌کنیم که مکتب و مدرسه را در دورترین قریه‌ها ببریم، حق تعلیم را که اسلام برای زنان ضرورت دانسته، فراهم بسازیم. امارت اسلامی درک کرده که جامعه به داکتر، انجنیر، حقوقدان و فزیکدان و غیره علوم عصری ضرورت دارد؛ اما هر تعلیم یافته و تحصیل‌کرده باید از شریعت و اصول اسلام واقف و انسان معتقد بر آموزه های دین مقدس اسلام، تربیه شود.

 

آقای منیر افزود؛ مشکلات مردم افغانستان را امریکا و ملل متحد حل نمی‌کند؛ اگر بخواهند همکاری بکنند، در آن اغراض و منفعت خویش را در نظر می‌گیرند؛ تا وقتیکه حکومت ا.ا.ا حاکم است هیچ گاه آمادهٔ معامله‌ی نیست که خلاف معتقدات اسلامی باشد.

 

چهارشنبه ۱۱حوت ۱۴۰۰ هـ ش