افتتاح نمایشگاه شور نو با شعار میمانیم و میسازیم در ولایت هرات.

هرات یکشنبه ۱ حوت ۱۴۰۰ نمایشگاه شور نو با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت با حضور رئیس اطلاعات و فرهنگ، استادان پوهنتون و جمعی از هنرمندان امروز در هرات افتتاح شد. روزیتا محمدی یکتن از برگزار کنندگان این نمایشگاه که با 28 اثر در این نمایشگاه اشتراک کرده است به آژانس اطلاعاتی باختر […]

هرات
یکشنبه ۱ حوت ۱۴۰۰

نمایشگاه شور نو با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت با حضور رئیس اطلاعات و فرهنگ، استادان پوهنتون و جمعی از هنرمندان امروز در هرات افتتاح شد.
روزیتا محمدی یکتن از برگزار کنندگان این نمایشگاه که با 28 اثر در این نمایشگاه اشتراک کرده است به آژانس اطلاعاتی باختر می گوید هدف از این نمایشگاه ایجاد انگیزه برای جوانان است و ما امیدواریم با چنین نمایشگاه هایی در ولایت هرات انگیزه و امید را برای جوانان ایجاد نماییم؛ تا بتوانند با شور وشوق و دارای یک روزنه امید در آینده تلاش نمایند. وی افزود اگر ا.ا.ا. درآینده نیز با ما همین گونه همکار باشد، ما می توانیم نمایشگاه های بهتر و بزرگتری را حتی در سطح کشور برگزار نماییم.
از سوی هم مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات ضمن خوشحالی از این نمایشگاه جوانان و هنرمندان هرات را یکی از افتخارات هرات باستان دانسته و بیان داشت که امروز با هنر خویش زیبایی های جامعه ما را ترسیم نمودند، ا.ا.ا. دنبال محدود کردن هیچ استعدادی نیست، بلکه حامی و پشتیبان استعداد های جوانان کشور خود می باشد.
آقای حقانی می افزاید امروز چندین نمایشگاه هم زمان در سطح ولایت هرات برگزار شده که این نشانه استعداد جوانان ما و استقبال گرم مردم عزیز ما از هنر و هنرمند را نشان می دهد.
از سوی دیگر عبدالله عثمانی یک تن از اعضای نگارستان در هرات می گوید، این نمایشگاه دارای 62 اثر می باشد، که شامل دو سبک: کلاسیک و معاصر می باشد.
وی افزود خوشبختانه مردم هرات هنر و هنرمند را دوست داشته؛ از این لحاظ همه وقت نمایشگاه های که ما برگزار می نماییم بازدید و تشویق زیاد مردم را به همراه می شود که این نشانه رضایت مردم از نمایشگاه ها را نشان می دهد، هر چقدر مردم از این نمایشگاه استقبال کنند، به همان پیمانه ما انگیزه می گیریم برای برگزاری نمایشگاه های بهتر و وسیع تر.
در همین حال احمدشاه نوری یکتن از بازدید کنندگان این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار آژانس اطلاعاتی باختر می گوید چنین نمایشگاه ها باعث ایجاد روحیه و انگیزه برای جوانان خواهد شد، وامیدواریم درآینده نیز چنین نمایشگاه های در ولایت هرات برگزار شود، تا ما جوانان با انگیزه و امید بیشتر در زنده گی هنری خود تلاش نماییم.
این در حالیست که نمایشگاه شور نو در ولایت هرات با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ برای یک هفته از ساعت 9 صبح الی 5 عصر در تالار علامه صلاح الدین سلجوقی به روی بازدید کنندگان باز بوده و همشهریان می توانند از این نمایشگاه دیدن نمایند.