افتتاح تعمیر صنوف درسی و مسجد در مکتب لیسه ملکه جلالی با حضور رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات 

هرات   افتتاح تعمیر صنوف درسی و مسجد در مکتب لیسه ملکه جلالی با حضور رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات همزمان با محفل ختم قرآن عظیم الشان یک  تعمیر صنوف درسی و یک باب مسجد در مکتب لیسه ملکه جلالی توسط مولانا نعیم الحق حقانی، اعضای شورای مکتب و جمعی از شاگردان مکتب افتتاح گردید. […]

هرات   افتتاح تعمیر صنوف درسی و مسجد در مکتب لیسه ملکه جلالی با حضور رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات

همزمان با محفل ختم قرآن عظیم الشان یک  تعمیر صنوف درسی و یک باب مسجد در مکتب لیسه ملکه جلالی توسط مولانا نعیم الحق حقانی، اعضای شورای مکتب و جمعی از شاگردان مکتب افتتاح گردید.

مدیره لیسه ملکه جلالی ضمن استقبال ریاست اطلاعات و فرهنگ از آموزش و پرورش جوانان می گوید ساخت این تعمیر سه صنفی همراه با یک باب مسجد می تواند اقدامی باشد برای اکادمیک ساختن جامعه

وی می گوید که این صنوف به کمک مالی استادان، شورای مکتب و شاگردان به مدت شش ماه ساخته شده است که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

اشتراک کنندگان در این مراسم ضمن حمایت از برنامه های ا.ا.افغانستان  خواهان باز شدن مکاتب دخترانه بالاتر از صنوف ششم  شدند.

با این حال مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات ضمن ابراز قدردانی از کمک های مالی مردم جهت اعمار تعمیر مکتب میگوید ا.ا.افغانستان در حال ساختن پالیسی جدید و همه جانبه برای آموزش، تعلیم و تربیه برای شاگردان اناث می باشد که با تطبیق آن شاگردان بتوانند با خیال راحت به آموزش بپردازند.

مولانا حقانی ضمن یاد آوری حقوق زنان در صدر اسلام اضافه نمود که آینده از شماست و شما باید با بلند بردن ظرفیت های تعلیمی و تحصیلی خود در قسمت شکوفایی کشور خود سهیم شوید.

همچنان برخی شاگردان این لیسه از سوی اداره اطلاعات و فرهنگ هرات مورد تشویق مادی قرار داده شدند.