از هفته ملی مالیه دهی در ولایت نیمروز، تجلیل بعمل آمد

  زرنج، ۱۶ جمادی الثانی/ ۲۹ ماه جدی مراسمی که به مناسبت هفته مالیه دهی از طرف مستوفیت نیمروز، در تالار مهمانخانه مقام ولایت برگزار گردیده بود. این مراسم با تلاوت کلام الله مجید آغاز گردید سپس، ملا نجیب الله “رفیع” والی نیمروز، روئسای دوایر ملکی، علمای کرام، تجار ملی و اهالی این ولایت نیز […]

 

زرنج، ۱۶ جمادی الثانی/ ۲۹ ماه جدی

مراسمی که به مناسبت هفته مالیه دهی از طرف مستوفیت نیمروز، در تالار مهمانخانه مقام ولایت برگزار گردیده بود.
این مراسم با تلاوت کلام الله مجید آغاز گردید سپس،
ملا نجیب الله “رفیع” والی نیمروز، روئسای دوایر ملکی، علمای کرام، تجار ملی و اهالی این ولایت نیز اشتراک ورزیده بودند.

ملا نجیب الله “رفیع” والی نیمروز، با بیان این مطلب که پرداخت مالیات سبب رسیدن به آرمان‌های نظام اسلامی ما خواهند شد، مردم را توصیه به مالیه دهی نمود.

والی نیمروز همچنان گفت: اقتصاد اساس و بنیاد نظام است و اگر مالیه دهندگان به اسرع وقت بخاطر پرداخت مالیات خویش با نظام همکاری نمایند، حکومت پایدار و مستحکم خواهد گردید.

درین مراسم حاجی خدایداد “عمری”مستوفی این ولایت صحبت نموده افزود: با روی کار آمدن نظام فعلی ۱۲۰ میلیون افغانی مالیات جمع آوری گردیده است.

وی همچنان گفت: پرداخت مالیات سبب افزایش عواید و اقتصاد کشور می‌شود، لازم است تا در این زمینه همکاری همه جانبه صورت گیرد.

لازم است تا علمای کرام از طریق منابر مساجد به سمع شهروندان این ولایت بخاطر ترویج فرهنگ مالیه دهی نیز برسانند، این بیان را مولوی فضل الرحمن “مستغفر” رئیس ارشاد، حج و اوقاف این ولایت نمودند، وی همچنان افزود: باید هر فرد جامعه در قبال تقویت و بقای نظام فعلی در بخش های مختلف بویژه در زمینه اقتصادی و مالیه دهی مسئولیت پذیر باشد.

متعاقبأ حاجی عبیدالله “نورزی” رئیس اتاق و تجارت ولایت نیمروز صحبت نموده گفت: نظام فعلی برای رشد اقتصادی و حمایت تجاران ملی اقدامات زیاد نموده، لازم است تا در این زمینه تلاش‌های زیادی از جانب تجاران بخاطر اشتغال‌زایی و مالیه دهی صورت گیرد.
وی از تجاران که در خارج کشور سرمایه گذاری می نمایند خواهان سرمایه گذاری در کشور گردید.

از هفته پرداخت مالیات همه ساله در تمامی ولایات طی مراسمی تجلیل بعمل می‌آید و هدف از برگزاری این هفته، تقویت بخش اقتصادی و فرهنگ مالیه دهی از سوی اتباع کشور برای نظام می‌باشد.